Skip links

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Nasıl Uygulanır?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hakkında

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon nedir?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, hastalıkların ve yaralanmaların tedavisinde, ağrının azaltılmasında, fonksiyonel kapasitenin artırılmasında ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesinde kullanılan bir tıbbi disiplindir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hangi durumlarda gereklidir?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, kas-iskelet sistemi sorunları, nörolojik rahatsızlıklar, solunum sorunları, kardiyovasküler hastalıklar ve ameliyat sonrası iyileşme gibi çeşitli durumlarda gereklidir. Hareket kısıtlılığı, ağrı, zayıflık, dengesizlik gibi semptomları olan kişilere yardımcı olur.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon önerilen bir yöntem midir?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, uygun durumlarda önerilen bir yöntemdir. Tedavi, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve tanıya dayalı olarak planlanır. Uzman bir fizyoterapist tarafından yönetilen tedavi süreci, hastanın iyileşme sürecini destekler.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hangi koşullarda yapılabilir?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, hastanede, rehabilitasyon merkezlerinde, fizik tedavi kliniklerinde veya evde yapılabilir. Tedavi ortamı, hastanın ihtiyaçlarına ve sağlık durumuna göre belirlenir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon kimler tarafından yapılabilir?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, uzman fizik terapistler tarafından yapılır. Bu uzmanlar, 4 yıllık fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü mezunu, fizik tedavi eğitimi almış sağlık profesyonelleridir. Fizik terapistleri, değerlendirme yapar, tedavi planlarını oluşturur ve fiziksel terapi tekniklerini uygularlar.

Tedavinizi şimdi belirleyelim

Fiziksel bir rahatsızlık mı hissediyorsunuz? Ücretsiz muayene ile ihtiyacınız olan tedaviyi belirleyelim.